Serwis Ogłoszeniowy Przedslubny.pl
Znajdź w serwisie:
Nowość! Kalendarium przedślubne »
 
 

ATRAKCJE WESELNE

 
 

Kiedy już załatwimy wszelkie podstawowe kwestie związane ze ślubem i weselem, kiedy wszystko jest już umówione i ustalone, zaczynamy się zastanawiać w jaki sposób uczynić je ciekawszym, bardziej atrakcyjnym i wyjątkowym. Dzisiaj kilka pomysłów, które mogą stanowić inspirację dla każdego.

Romantyzmu uroczystości ślubnej doda na pewno oprawa muzyczna (skrzypce, klarnet, chór) oraz na przykład wypuszczenie przez Młodą Parę białych gołębi czy baloników wypełnionych helem pod kościołem bądź urzędem. Można też stylowo podróżować. Pojazd dla Państwa Młodych to nie musi być auto osobowe przybrane kwiatami (chociażby była to długa limuzyna) – można poruszać się na przykład karetą ciągniętą przez konie, rowerem w tandemie (uwaga na suknię!), na motocyklu, a nawet czołgiem (znane są takie przypadki!) – ogranicza nas naprawdę tylko nasza fantazja.

W ostatnich latach modne stało się zapraszanie na wesele różnego rodzaju wykonawców, których występy uatrakcyjnią imprezę. Jest to niezły pomysł, który może sprawić, że nasze wesele naprawdę stanie się wyjątkowe i niezapomniane, należy jednak zachować przy tym umiar, żeby owe występy nie przytłoczyły charakteru wydarzenia – w końcu to Nasz Dzień i to Państwo Młodzi są jego głównym punktem i atrakcją. Poniżej kilka pomysłów – kogo można zaprosić:

- znany wykonawca, który wykona kilka piosenek,

- pokaz laserowy, pokaz baniek mydlanych,

- pokaz-prezentacja dotycząca Państwa młodych – np. tego jak wyglądało wcześniej ich życie, gdzie i jak się poznali itd.,

- pokaz tańca (np. salsy) połączony z krótkim kursem dla gości (przyda się w dalszej części imprezy!),

- pokaz tańca z ogniem,

- pokazy barmańskie, połączone na przykład z przygotowywaniem wymyślnych drinków,

- pokaz magika-iluzjonisty,

- pokazy cyrkowe (np. żonglerki),

- karykaturzysta lub rysownik, który stworzy oryginalne upominki – portrety gości.

Poza tymi atrakcjami, na pewno wiele zyskają stałe punkty wieczoru, gdy zadbamy o ich odpowiednią oprawę. Podanie tortu weselnego poprzedzone zgaszeniem światła i werblami na pewno stanie się wyjątkowym momentem, a taniec Państwa młodych w odpowiedniej oprawie świetlnej i połączony puszczeniem baniek mydlanych, wyda się jak z bajki.

Jeżeli w weselu bierze udział większa liczba dzieci, to warto usadzić je razem przy jednym stoliku i wynająć dla nich opiekuna–animatora, który zajmie je zabawami dostosowanymi do ich wieku (zgadywanki, rysunki, śpiewanie, tańce, zabawy na powietrzu, klaun, itp.). Dzięki temu dzieci nie będą się nudzić, a ich rodzice będą mogli swobodnie uczestniczyć w imprezie.

Niezwykle romantycznym i pięknym pomysłem na zakończenie lub na wyjątkowy przerywnik o/po północy jest kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni. Miłym akcentem na koniec są także upominki dla gości. Tradycyjnie są to jakieś drobne słodkości: migdał w czekoladzie, orzeszek. Można przygotować jednak coś bardziej oryginalnego, na przykład czekoladowy telegram, ramka ze zdjęciem z wesela (niektórzy fotografowie robią takie zdjęcie zbiorcze po zaślubinach i dostarczają odbitki w rameczkach już po kilku godzinach, wprost na wesele), kieliszek do wódki z dedykacją lub datą ślubu.